KONST / Litografier / Färglitografi 13117440
nr 1311 7440
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färglitografi, Jorgo Krallis (f. 1937), "Tripp Trapp". Signerad, numrerad 110/160. Motivet: 34x49 cm
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 mars 2020
kl 20:05:14
2/3 17:51:35
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis
Tripp Trapp Trull (Lisa Larson)